Понад кордонами. Студії німецькомовної літератури; вип. 6

Переступи кордонів у літературі та культурі ХХ-ХХІ ст. / упор. Альмут Гілле, Петро Рихло, Євгенія Волощук та Олександр Чертенко. — К.: Вид. дім Дмитра Бураго, 2019. — 344 с. — (Понад кордонами. Студії німецькомовної літератури; вип. 6)
ISBN 978-966-489-502-3

Відповідальний редактор серії Євгенія Волощук

Даний збірник наукових праць складено з матеріалів міждисциплінарної конференції «Переступи кордонів, прикордонні простори та перетиначі кордонів у літературі та культурі ХХ-ХХІ ст.» (20-23.07.2016 р., Європейський університет Віадріна, Франкфурт-на-Одері, Німеччина). Вона була організована спільними зусиллями науковців Інституту германської та нідерландської філології Вільного університету м. Берліна, кафедри німецько-єврейської історії літератури та культури, екзилю та міграції ім. Акселя Шпринґера Європейського університету Віадріна та Центру германістики при відділі світової літератури Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Продовжуючи «прикордонну» тематику попередніх томів серії, збірник акцентує увагу на новому картографуванні європейського простору, до якого спонукали просторовий та постколоніальний повороти. Аналізуючи ситуації перетину кордонів, реальний та символічний простір, у якому такий перетин відбувається, а також постаті перетиначів кордонів, автори статей, уміщених у збірнику, переносять дослідницький фокус на базові складові парадигми культурного засвоєння кордонів у літературі та культурі ХХ-ХХІ ст.

Із змістом збірника можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Презентація видання відбудеться 24 червня 2020 року о 12.30 у рамках ХХІХ Міжнародної наукової конференції «Мова і культура» імені Сергія Бураго. Подальшу інформацію щодо конференції можна знайти на сайті Видавничного дому Дмитра Бураго.