Ви написали книгу. Що робити далі? Спочатку треба відшукати й вибрати видавництво за смаком, ціною та умовами. Знайти його можна у різний спосіб: підготувати список з різноманітних джерел (інтернет, реклама, друзі та знайомі, навіть подивитись в улюбленій книжці) а потім уже вирішити, яке з них підійде саме вам.

Звісно, вам доведеться фінансувати видання своєї книги самостійно. Якщо ж ви настільки сподобаєтесь читачам, що ваше ім’я стане гарантією успіху, видавництво з радістю перегляне умови на вашу користь.

Про підготовку до друку хвилюватися не варто. Зазвичай це окремий пункт витрат, але у нашому видавництві ми робимо це безкоштовно. Звісно, краще буде, якщо у тексті мінімум помилок: принаймні, ми зможемо одразу правильно зрозуміти авторський задум. Можна самотужки підібрати ілюстрації (навіть намалювати самому) або шрифт, якщо вони важливі для сприйняття вашого твору.

Вартість публікації складається з декількох важливих складових. В основному це:

  • обсяг книги (кількість авторських аркушів);
  • наклад (чим більше примірників друкуємо, тим нижча вартість одного примірника);
  • обкладинка (м’яка чи тверда);
  • колір видання (кількість кольорів, що використовуються);
  • якість паперу та матеріалів обкладинки;
  • складність підготовки до друку (в інших видавництвах).

Отже, якщо ви бажаєте видати збірку віршів із кольоровими малюнками на так званому “розумному” папері, у шкіряній обкладинці із золотом та «прибамбасами», це буде значно дорожче, ніж чорно-біла збірка на газетному папері у м’якій обкладинці. Тут вже вам вирішувати, на чому можна заощадити, а що є обов’язковим для реалізації вашого авторського задуму.

Треба пам’ятати, що ця собівартість — лише початкова складова остаточної ціни вашої книги. Якщо ви хочете продавати її самі, додайте 10-20 відсотків (це буде ваш прибуток), ще 30% додасть розповсюджувач книг, а якщо він відправить її до магазину та домовиться про продаж — ціна книги буде вдвічі вищою за собівартість. Та якщо ви бажаєте продавати книги через наше видавництво напряму або поштою, націнка буде мінімальною. Тобто книга собівартістю 40 грн коштуватиме від 50 грн для наших покупців.

Як підрахувати обсяг у цих “авторських аркушах”? Дуже просто. АА — це 40 тисяч знаків з пробілами. Можна подивитися їх кількість в офісній програмі, де ви набирали текст (MsWord, LibreOffice та ін.) або порахувати самостійно: один аркуш — це, приблизно, 24 сторінки А4, набрані шрифтом 10 через інтервал 1,5. Від обсягу залежить вартість книги, а подекуди і можливість надрукувати її у певному форматі.

Існує ще один пункт, про який не завжди знають автори книг. Це номер ISBN (або ISSN для періодичних видань) — міжнародний стандартний номер, який отримує кожне видання, яке будуть розповсюджувати комерційним шляхом. Тобто, якщо ви хочете продавати свої книжки, наприклад, у магазині, наявність такого номера обов’язкова. Його можна отримати самостійно (за певні гроші), а ISSN — безкоштовно, треба лише надіслати лист до Агенції ISSN у Франції, а можна перекласти вирішення цієї проблеми на наше видавництво — ми з радістю це зробимо. Для брошур та буклетів ці номери не потрібні.

Усе, ви зібрали матеріал, видавництво його прийняло. Термін видання може неістотно варіюватися, залежно від складності та обсягу робіт.

І що робити далі? Є декілька шляхів. Звісно, друзі та знайомі заберуть у вас кілька примірників у подарунок. На презентації(яку може влаштувати безкоштовно наше видавництво) також можна роздавати або продавати свою книжку. Далі можна спробувати домовитись із книгарнями, продавцями чи, знову ж таки, з нашим видавництвом щодо розповсюдження вашої книги. Не забувайте, що саме те видавництво, яке працювало над підготовкою видання, найбільше зацікавлене у тому, щоб його автори були успішними, а книги – популярними.

Якщо ви самі займаєтесь версткою матеріалів, з вимогами можете ознайомитись тут, або просто приходьте з матеріалами та розкажіть, яким ви бачите свій твір у надрукованому вигляді. Ми вас зрозуміємо!

З повагою, Видавничий дім Дмитра Бураго

Якщо у вас виникли питання, зателефонуйте нам або напишіть:

+38 (044) 227-38-86, burago@list.ru, buragod@gmail.com